top of page

Для того, щоб прояснити скільки коштів було виділено та витрачено на безпеку в школі, можна скористуватися наступними ресурсами:

  • Державний вебпортал бюджету для громадян. Цей портал дозволяє ознайомитися з видатками на дошкільну, загальну середню, професійну (професійно-технічну), фахову передвищу, вищу, післядипломну, позашкільну освіту.

  • Сайт Міністерства фінансів України. Інформацію про показники виконання зведеного й державного бюджету у сфері освіти за відповідні місяці можна переглянути на сайті Міністерства фінансів України.

  • Єдиний вебпортал використання публічних коштів. На цьому інформаційному ресурсі опубліковані відкриті дані про використання бюджетних коштів розпорядниками й одержувачами коштів державного й місцевих бюджетів.

Під час робот з оновленням, саме засновник або уповноважений ним орган затверджує кошторис і приймає фінансовий звіт закладу освіти у випадках та порядку, визначених законодавством, а також здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю закладу освіти. У кошторисі зазначають усі види витрат, назви товарів, робіт, на які ці витрати передбачають. З кошторисом, фінансовим звітом закладу освіти, переліком і вартістю робіт, послуг батьки можуть ознайомитися:

  • На сайті засновника закладу освіти (сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади) або на сайті відповідного департаменту, управління освіти.

  • На сайті закладу освіти. Відповідно до частини 3 статті 30 Закону України «Про освіту» заклади освіти, що отримують публічні кошти, зобов’язані оприлюднювати на своїх вебсайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством.

  • Prozorro. В електронній системі публічних закупівель Prozorro за ЄДРПОУ чи назвою закладу освіти можна знайти закупівлі того закладу освіти, який має власну бухгалтерію.

У разі, коли було виявлено, що товари, закуплені для, наприклад, облаштування чи ремонту укриття або ремонтні послуги неякісні або зроблено, придбано менше, ніж зазначено в закупівлі — можна залишити відгук на DOZORRO. Відгук опрацюють представники DOZORRO-спільноти, які здійснюють публічний моніторинг закупівель.

Якщо порушення підтвердиться, то інформація про це буде надана до відповідних правоохоронних органів чи органів контролю.

За матеріалами Служби освітнього омбудсмена

bottom of page